Photo 20180531 1610252

پیرو انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر ابتلای سرکار خانم دکتر آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به بیماری کرونا و حجم وسیعی از نگرانی های ایجاد شده در جامعه دانشگاهی , خانواده های معظم شهدا, اهالی کتاب و  خانواده بزرگ کتابخانه های عمومی کشور , راحله حاجیان رئیس انجمن صنفی بانوان خبرنگار استان و از منسوبین به وی با بیان این مطلب که  ابتلای ایشان به ویروس کرونا در مراحل تشخیص پزشکی قرار دارد ,گفت: درحال حاضر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و حال عمومی ایشان بسیار رضایت بخش است .

وی افزود: عدم حضور ایشان در محافل عمومی و محل کار و تصمیم به قرنطینه خانگی بنا بر درخواست پزشک معالج ایشان  برای رعایت احتیاط به عنوان یکی از مهمترین شروط عقلانیت انجام شده است.  دکتر ارزو ولیپور جزء اولین مدیرانی در استان بودند که در اولین لحظات انتشار خبر شیوع ویروس کرونا در کشور , تدابیر امنیتی و بهداشتی را در مجموعه تحت امر خود از جمله تعطیلی کتابخانه های عمومی استان مازندران و دورکاری برای پرسنل را اجرایی نمود .

راحله حاجیان تصریح کرد: دکتر آرزو ولیپورهمچنان دست از فعالیت فرهنگی با توجه به شرایط پیش آمده نکشید و با ایجاد پویش هر خانه یک کتابخانه توانست نقش موثری در ایجاد فضایی برای در خانه ماندن و مطالعه مردم ایفاکند . کمپینی که به سرعت در میان جامعه هنری و اهل کتاب ایران جای خود را باز کرد و به یک فراخوان کشوری تبدیل شد از این رو شخص ایشان هم بسیار وفادار به تحقق شعارهایشان هستند

راحله حاجیان افزود : دکتر آرزو ولیپور در تمام دوران بحران های ایجاد شده در کشور اعم از سیل و زلزله و .. به صورت میدانی و برنامه محور در صحنه حاضر بود و بارها توسط استانداران و ائمه جمعه شهرهای آسیب دیده استانهای هدف مورد تقدیر قرار گرفت. اینبار هم با وجود ایجاد این شرایط سخت و تعطیلی کتابخانه های عمومی , در حال مدیریت کشوری پویش هر خانه یک کتابخانه است .

وی با بیان این مطلب که روحیه مقابله با پلشتی ها و شکست آنها از ویژگی های بارز دکتر آرزو ولیپور است تأکید کرد : دکتر آرزو ولیپور اجازه غلبه بیماری را نخواهد داد و هماهنگونه که همیشه در ناملایمات و سیاست زدگی های خوب و بد روزگار سربلند بیرون آمد این بار نیز مغلوب نخواهد شد.

حاجیان گفت : گاهی با خود فکر می کنم که حال خوبی که ایشان در مواجهه با مشکلات دارند را باید بین همه در شرایط کنونی تقسیم کرد و مهربانی , مهربانی , مهربانی راز غلبه ی آرزو ولیپور بر مشکلات است پس مهربان باشیم تا مهربانی خدا شاملمان شود .